Muqdisho (Caasimada Online) – Ra’iisul wasaaraha Soomaaliya Cumar Cabdirashiid Cali Sharaamarke, ayaa xalay si rasmi ah ugu dhowaaqay golaha wasiirada cusub ee xukuumadda Soomaaliya.
Wasiirada ayaa waxaa inta badan ku jira kuwa hore iyo dhammaan kooxdii madaxweyne Xasan Sheekh.
Dhageyso ama aqriso liiska wasiirada cusub
Halkan ka dhageyso R/W CC iyo magacaabista wasiirada
Afhayeenka Xukuumada Ridwaan Xaaji Cabdiweli ayaa akhriyay magacyada Golaha Wasiirada cusub oo ka kooban 25 xubnood, waxaana ku jira qaar ka mid ah wasiiradii xukuumadii hore.
1. Maxamed Cumar Carte – Ra’iisul Wasaare Ku Xigeen – Habar-Awal, Isaaq
2. Faarax Sheekh Cabdulqaadir Maxamed – Wasaaradda Caddaaladda – Reer Aw-Xasan, Beesha Shanaad
3. Axmed Sheekh Mukhtaar – Wasaaradda Awqaafta iyo Arrimaha Diinta – Reer Aw-Saciid, Dir
4. Cabdikariin Xuseen Guuleed – Wasaaradda Arrimaha Gudaha iyo Federaalka – Sacad, Habar-Gidir, Hawiye
5. Xuseen Cabdi Xalane Wasaaradda Maaliyadda – Ogaadeen, Daarood
6. Maxamed Sh. Xasan Xaamud – Wasaaradda Gaashaandhigga – Digil iyo Mirifle
7. Cabdirixman Ducaale Bayle – Wasaaradda Arrimaha Dibadda & Dhiirigalinta Maalgashiga, Gudubiirsi, Dir
8. Cabdullahi Maxamed Cali “Sambaloolshe” – Wasaaradda Amniga Gudaha, Xawaadle, Hawiye
9. Cabdullahi Axmed Jaamac “Ilkajiir” – Wasaaradda Waxbarashada, Warsangeli, Daarood
10. Yusuf Macalin Amiin Baadiyow – Wasaaradda Dekedaha iyo Gaadiidka Badda, Leysaan, Raxaweyn
11. Maxamud Cali Magan – Wasaaradda Qorshaynta iyo Iskaashiga Caalamiga, Mareexaan, Daarood
12. Cabdiqadir Cabdi Xashi “Gaabane” – Wasaaradda Arimaha Dastuurka – Leelkase – Daarood
13. Maxamed Cabdi Xayir “Maareeye” – Wasaaradda Korontada iyo Biyaha, Habar-Jeclo, Isaaq, Dir
14. Mustaf Sh. Cali Dhuxulow – Wasaaradda Warfaafinta, Hiddaha & Dalxiiska, Murusade, Hawiye
15. Cabdullahi Sh. Ismaacil – Wasaaradda Gaadiidka iyo Duulista Hawada, Biyo-maal, Dir
16. Maxamed Cumar Caymooy – Wasaaradda Shaqada iyo Arrimaha Bulshada
17. Cabdalla Boos Axmed – Wasaaradda Boostada iyo Isgaarsiinta – Habar-Yoonis, Isaaq, Dir
18. Xuseen Maxamed Sheekh “Badni” – Wasaaradda Beeraha, Raxaweyn, Digil iyo Mirifle.
19. Ducaale Aadan Maxamed – Wasaaradda Sportiga iyo Dhalinyarada
20. Cabdiraxman Cabdi Cusmaan – Wasaaradda Ganacsiga & Warshadaha
21. Nadifo Maxamed Cusman Wasaaradda Howlaha Guud iyo Dib U Dhiska – Gududhabe, Hawiye
22. Khadiija Maxamed Diriye Wasaaradda Haweenka iyo Arrimaha Qoyska, Madhibaan, Beesha Shanaad
23. Maxamed Mukhtar Ibrahim – Wasaaradda Kalluumeysiga iyo Kheyraadka Badda, Gaal-Jecel, Hawiye
24. Daauud Maxamed Cumar – Wasaaradda Macdanta iyo Batroolka, Dhulbahante, Daarood
25. Abuukar Cabdi Cusman “Mardadi” – Wasaaradda Xanaanada Xoolaha, Dhirta iyo Daaqa, Garre, Digil iyo Mirifle
26. Saciid Xuseen Ciid – Wasaaradda Caafimaadka, Daarood
Magacyada Wasiiru Dawlayaasha
1. Cabdullahi Yusuf Alankey Wasaaradda Amniga Gudaha
2. Maxamuud Hayir Ibrahim – Madaxtooyada, Majeerteen, Daarood
3. Khalid Cali Cumar – Wasaaradda Arrimaha Gudaha iyo Federaalka, Digil iyo Mirifle
4. Maxamed Adan “Fargeti” – Wasaaradda Arrimaha Dibadda & Dhiirigalinta Maalgashiga
5. Maxamed Cali Xagaa – Wasaaradda Gaashaandhigga
6. Cabdullahi Maxamed Nuur – Wasaaradda Maaliyadda
7. Xasan Maxamed Jimcaale – Wasaaradda Arimaha Dastuurka, Duduble, Hawiye
8. Burci Maxamed Xamza – Wasiiru Dawlaha XRW Arrimaha Bay’adda, Isaaq
9. Caadil Sheegow Sagaar – Xiriirka Baarlamaanka
Magacyada Wasiir Ku-xigeenada
1. Cabdullahi Bile Nur Wasaaradda Caddaaladda
2. Cabdiraxman Kulmiye Xirsi Wasaaradda Awqaafta iyo Arrimaha Diinta
3. Saacid Xaji Maxamuud Wasaaradda Arrimaha Gudaha iyo Federaalka
4. Fahma Axmed Nur Wasaaradda Maaliyadda
5. Cabdalla Xuseen Cali Wasaaradda Gaashaandhigga
6. Mahad Maxamed Salad Wasaaradda Arrimaha Dibadda & Dhiirigalinta Maalgashiga
7. Ibrahim Yarow Isaq Wasaaradda Amniga Gudaha
8. Xaamud Cali Xasan Wasaaradda Waxbarashada
9. Yusuf Xayle Jimcaale Wasaaradda Dekedaha iyo Gaadiidka Badda
10. Sharif Maxamed Xasan Wasaaradda Qorshaynta iyo Iskaashiga Caalamiga
11. Xaji Cali Sh. Maxamed Nur Wasaaradda Arimaha Dastuurka
12. Maxamed Kheyrow Maxamed Wasaaradda Korontada iyo Biyaha
13. Cabdullahi Colaad Rooble Wasaaradda Warfaafinta, Hiddaha & Dalxiiska
14. Xirsi Adan Rooble Wasaaradda Gaadiidka iyo Duulista Hawada
15. Maxamed Cumar Geedi Wasaaradda Shaqada iyo Arrimaha Bulshada
16. Cabdishakur Cali Mire Wasaaradda Boostada iyo Isgaarsiinta
17. Cabdirashid Maxamed Xiddig Wasaaradda Beeraha
18. Jamaal Xasan Ismaacil Wasaaradda Sportiga iyo Dhalinyarada
19. Sacdiya Careys Ciise Wasaaradda Ganacsiga & Warshadaha
20. Cusman Libaax Ibrahim Wasaaradda Howlaha Guud iyo Dib U Dhiska
21. Mumina Sh. Cumar Wasaaradda Haweenka iyo Arrimaha Qoyska
22. Saciid Jamac Maxamed Qaalib Wasaaradda Kalluumeysiga iyo Kheyraadka Badda
23. Maxamed Axmed Abtidoon Wasaaradda Macdanta iyo Batroolka
24. Abdinasir Gaarane Maxamed Wasaaradda Xanaanada Xoolaha, Dhirta iyo Daaqa
25. Dr. Cusman Maxamud Dufle Wasaaradda Caafimaadka
Warqadda rasmiga ah ee xafiiska ra’iisul wasaaraha
Wixii ka dhiman beelaha qaar, gadaal ayaan kasoo qoreynaa Insha Allah